Kahvaltı

Protein kaynağı sebzeli peynirli omlet, kalsiyum deposu peynir, yüksek C vitaminine sahip roka ile kapya biber ve lifli kepekli ekmek ile çeşitli ve sağlıklı bir kahvaltı sizleri bekliyor.

Sebzeli Mantarlı Omlet, Cevizli Peynir Topları, Kapya Biber, Tahıllı Ekşi Mayalı Ada Ekmeği

Protein kaynağı sebzeli peynirli omlet, kalsiyum deposu peynir, yüksek C vitaminine sahip roka ile kapya biber ve lifli kepekli ekmek ile çeşitli ve sağlıklı bir kahvaltı sizleri bekliyor.

1.Ara Öğün

Yaban mersini antioksidan kapasitesi en yüksek besinlerden biri olmakla ün salmıştır.

Yaban Mersini Kurusu

Yaban mersini antioksidan kapasitesi en yüksek besinlerden biri olmakla ün salmıştır.

Öğlen Yemeği

Meksika fasulyesinin, 250 gramında 80-90 g. magnezyum bulunur. Bu nedenle, magnezyum eksikliğinin neden olduğu kaygı, bitkinlik ve yorgunluk hissinin giderilmesinde etkilidir.

Zeytinyağlı Meksika Fasulyesi, Akdeniz Yeşillikleri Salatası, Yoğurtlu Havuç Mezesi

Meksika fasulyesinin, 250 gramında 80-90 g. magnezyum bulunur. Bu nedenle, magnezyum eksikliğinin neden olduğu kaygı, bitkinlik ve yorgunluk hissinin giderilmesinde etkilidir.

2.Ara Öğün

İçeriğindeki bol lif sayesinde kilo kontrolüne yardımcı olan ve mineral bakımından zengin olan bal kabağı, iddialı olduğumuz enfes cheesecake ile birleşti.

Balkabaklı Cheesecake

İçeriğindeki bol lif sayesinde kilo kontrolüne yardımcı olan ve mineral bakımından zengin olan bal kabağı, iddialı olduğumuz enfes cheesecake ile birleşti.

Akşam Yemeği

Guacamole sosun içeriğinde bulunan avokado, yüksek protein, A ve E vitaminlerini ihtiva eder. Tavuklu quesedilla’nızın da içeriğinde bulunan Guacamole sos ve salsa sosun, tavuk ile birleşmesiyle tadına doyulmaz bir lezzet ortaya çıktı.

Tavuklu Quesedilla, Guacamole Sos, Salsa Sos

Guacamole sosun içeriğinde bulunan avokado, yüksek protein, A ve E vitaminlerini ihtiva eder. Tavuklu quesedilla’nızın da içeriğinde bulunan Guacamole sos ve salsa sosun, tavuk ile birleşmesiyle tadına doyulmaz bir lezzet ortaya çıktı.

Örnek Menü Sonraki Öğün
Örnek Menü Önceki Öğün
Fedbox Logo

Fedbox yoğun isteğiniz üzerine SİLİVRİ’de

%10 İNDİRİM
20 TAM GÜNLÜK PAKETLERDE


İndirimden faydalanmak için AŞK14 kodu
ile online alım yapabilir yada
212 288 02 12 numaralı
müşteri hizmetlerimizi arayabilirsiniz.

Son gün: 14.02.2018

HEMEN BİLGİ AL
HEMEN SİPARİŞ VER
İşlem Durum Simge - Process Status Icon
Popup Close
Fedbox Logo

Kullanıcı Adınız:


Şifreniz:

Giriş Yap

Şifremi Unuttum

E-Posta Adresiniz:


           


GİRİŞ YAPINIZ

Kullanıcı Adınız:


Şifreniz:

Giriş Yap

Şifremi Unuttum

E-Posta Adresiniz:SATIŞ SÖZLEŞMESİ


Madde 1 Taraflar ve Konu:

Bu sözleşme, Fedbox telefon danışmanlığı hattı üzerinden telefonla veya Fedbox’a ait www.fedbox.com.tr internet sitesinden elektronik ortamda gıda maddeleri satın alan kişi (bundan böyle ALICI olarak anılacaktır) ile ‘‘Mecidiyeköy Mah. Selahattin Pınar Cad. Darcan Sk. No:4/A Şişli’’ adresinde bulunan satıcı Fedbox (bundan böyle FEDBOX olarak anılacaktır) arasındaki alışverişe ilişkin olarak Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Uygulama Esas ve Usulleri Hakkındaki Yönetmelik hükümleri kapsamında yapılan ürün satışı ve teslimi koşulları ile tarafların hak ve yükümlülüklerini saptanmaktadır.Alıcı, Fedbox’ın isim, unvan, açık adres, telefon ve varsa diğer erişim bilgileri, internet sitesinde yayınlanan yemek paketlerinin temel nitelikleri, tüm vergiler dahil satış fiyatı, ödeme şekli ve teslimat koşulları, sözleşmenin süresi ve satışa konu paket ile ilgili tüm ön bilgiler konusunda açık, anlaşılır ve internet ortamına veya telefonla iletişime uygun şekilde satıcı tarafından bilgilendirildiğini, bu ön bilgileri kayıt altına alınan telefon görüşmesinde veya elektronik ortamda teyit ettiğini ve sonrasında mal sipariş verdiğini kabul ve beyan eder. Fedbox’ın telefon kayıtları, www.fedbox.com.tr sitesinde yer alan ön bilgilendirme ve alıcı tarafından verilen sipariş üzerine düzenlenen fatura sözleşmenin ayrılmaz parçalarıdır.Madde 2 Sözleşme Tarihi ve Yürürlüğü:

Alıcı siparişlerini Fedbox telefon danışmanlığı hattı üzerinden telefonla veya www.fedbox.com.tr web sitesine kayıt yaparak elektronik ortamda gerçekleştirir. Sözleşme tarihi, Alıcı’nın sipariş verdiği tarihtir. Sözleşmenin yürürlüğe girmesi ve seçilen ürün paketinin teslimatına başlanması için Alıcı’nın sipariş ettiği paket bedelini tam olarak ödemiş olması şarttır. Sözleşme, Fedbox’ın sözleşmeye konu son günlük öğünü sözleşme koşullarında teslimi ile kendiliğinden sona erer.Madde 3 Gıda Ürünleri Beslenme Planları:

Fedbox, kilo vermek veya sağlıklı beslenerek formunu korumak isteyen kişilere 1100 Kalori, 1500 Kalori ve 1900 Kalorilik beslenme planları doğrultusunda hazırladığı standart gıda paketlerini (Ürün) müşterilerinin adreslerine teslim ederek kilo vermelerine veya formlarını korumalarına yardımcı olmaktadır.


Fedbox günlük kalori, karbonhidrat, protein ve yağ dağılımları Alıcı tarafından, Alıcı’nın belirlediği hedef (kilo vermek, sağlıklı beslenmek) doğrultusunda seçilen kalori paketlerine göre hesaplanmış günlük mönüler oluşturarak Alıcı’nın adresine günlük paketler halinde teslim edecektir. Ürünlerin kalori değerleri, +/- 100 kaloriyi geçmemek üzere değişiklik gösterebilir.

Alıcı, siparişinin oluşturulmasında telefonla veya elektronik ortamda hedefleri, beslenme tercihleri, boy, kilo, yaş gibi özellikleri hakkında Fedbox’a bilgiler verir ve önerilerini alır; ancak hangi standart Fedbox kalori paketi siparişinde bulunacağına ve hangi öğünleri tercih ettiğine Alıcı karar verir.


Besin kalori değerleri Fedbox diyetisyenleri ve gıda mühendisleri tarafından organize edilen Fedbox mönüleri hastalık, alerji gibi kişisel sağlık sorunları göz önünde bulundurulmadan hazırlandığından, Alıcı’nın bu gibi durumlarda sipariş vermeden önce doktoruna danışması gerekir. Fedbox, Alıcı’nın hastalık veya gıda alerjisi gibi nedenlerle karşılaşılabileceği sağlık problemlerinden ve belirlediği hedefe ulaşamamasından sorumlu değildir.


Alıcı, Fedbox diyetisyenlerinin günlük mönülerinin organize edilmesinde yol göstericilik yaptığını, Fedbox diyetisyenleri ile web sitesi üzerinden, e-mail yoluyla veya telefonla yaptığı görüşmelerin özel sağlık sorunlarının göz önünde bulundurulmadığı genel tavsiyeler mahiyetinde olduğunu, özel sağlık sorunlarının bulunması durumunda bu görüşmelerle yetinmeyip diyetisyeni veya doktoruna danışması gerektiğini bildiğini beyan eder.

Fedbox Kalori Paketleri aşağıdaki öğün alternatifleri ile servis edilmektedir. • Tam günlük program (Sabah kahvaltısı, öğlen ve akşam yemeği, 2 ara öğünü içermektedir. • Sabah kahvaltısız program (Öğlen ve akşam yemeği, 2 ara öğünü içermektedir.) • Öğlen veya Akşam yemeksiz program (Sabah kahvaltısı, öğlen veya akşam yemeği, 2 ara öğünü içermektedir.)
• Gündüz programı (Öğlen yemeği ve 2 ara öğünü içermektedir.)


Madde 4 Ödeme Koşulları:

Ürün bedeli, Alıcı’nın seçtiği kalori paketine, öğün alternatifine ve satın alınan öğün gün sayısına göre sözleşme tarihinde Fedbox’ın www.fedbox.com.tr internet sitesinde ilan edilen Fedbox telefon hattı üzerinden bildirilen bedeldir.


Fedbox ürün fiyatlarını her zaman değiştirme hakkına sahiptir. Alıcının sözleşmenin sona ermesinden sonra yeniden siparişte bulunması halinde güncel tarife geçerli olacaktır.

Bedel, sadece günlük paketlerdeki gıda ürünleri ve bunların teslimi içindir. Alıcı, dilerse paketlere ek ücret karşılığında çatal-bıçak gibi ürünler de ekletebilir.

Ödemeler kredi kartı, havale veya Fedbox’ın takdirine göre belirlediği ve değiştirme, yenilerini ekleme hakkını saklı tuttuğu yemek kartları ile yapılır.Madde 5 Ürünlerin Teslimi:

Fedbox paketleri İstanbul il sınırları dâhilinde, www.fedbox.com.tr web internet sitesinde yayınlanmakta olan belirli ilçelerde alıcı tarafından bildirilen adrese teslim edilir. Ürün teslimine, ürün bedellerinin tam olarak ödemesini takip eden 2 iş gününden sonra başlanır.


Fedbox, yapılan tüm düzenlemeleri ve sipariş işlemi bilgilerini Alıcı’ya e-posta yolu ile iletecektir. Konfirmasyon bilgisi alınmamış işlemler Alıcı’nın sorumluluğundadır. Alıcı, Fedbox’ın sistemde yapılan düzenlemeler ve sipariş bilgileriyle ilgi olarak e-posta yoluyla yapacağı bildirimleri kontrol etmek ve hata var ise bunların düzeltilmesini talep etmekle sorumludur.


Teslimatlar, Alıcı tarafından tercih edilen 07.30-08.30, 08.30-09.30, 09.30-10.30 arasındaki 3 farklı saat diliminden birinde, günde bir defa olacak şekilde, 1 Ocak, pazar günleri, resmi tatil ve bayram günleri haricinde yılın diğer tüm günlerinde gerçekleştirilir. Fedbox, 2 iş günü öncesinden müşterilerine haber vermek koşuluyla üretim birimlerinin bakımı gibi zorunlu nedenlerle bazı günlerde servis vermeme hakkına sahiptir. Yoğun kar yağışı gibi mevsimsel koşulların ulaşımı aksatması halinde de Fedbox’ın teslimatı bu durumun ortadan kalkması tarihine kadar ertelemeye hakkı bulunmaktadır. Alıcı, bu gibi nedenlerle herhangi bir talepte ve şikâyette bulunmayacağını peşinen kabul ve taahhüt eder.


Fedbox günlük öğünlerin tamamını, Alıcı tarafından elektronik ortamda veya telefonla bildirilen saat diliminde, tek bir taşıma kutusu içerisinde irsaliye ile imza karşılığında teslimle yükümlüdür. Alıcı, irsaliyesini imzalamakla paketteki öğünleri eksiksiz teslim almış kabul edilir. Eksik öğün/ler olması halinde, kuryeye tutanak tutturulması şarttır.


Kurye, Alıcı’nın belirlediği zaman diliminde ve adreste Alıcı’ya veya Alıcı’nın paketi teslim almaya yetkili kıldığı kişiye ulaşamazsa, 5 dakikalık bekleme süresinden sonra paketi Fedbox mutfağına geri götürecektir. Alıcı’nın teslimat adresinde hazır bulunmaması nedeniyle Fedbox’a iade edilen paketler, söz konusu gün içinde saat 18.00’a kadar Alıcı’nın kendi imkânlarıyla teslim almasına hazır halde Fedbox mutfağında sağlıklı koşullarda muhafaza edilir. Fedbox, bu süre içerisinde alınmayan paketlerin muhafazasından sorumlu değildir. Alıcı, bu gibi durumlarda paketi almış kabul edileceğini ve Fedbox’tan bundan ötürü hiç bir talepte bulunmayacağını kabul ve taahhüt eder.


Alıcı, teslimattaki olası gecikmeleri, teslimat saat diliminin bitmesini takiben en geç 30 dk. içerisinde Fedbox’a bildirmekle yükümlüdür. Aksi halde Fedbox teslimdeki gecikmeden sorumlu olmayacaktır.


Trafik kazası veya trafikteki aşırı yoğunluklar gibi elde olmayan nedenlerle paketin tesliminde gecikme olması halinde Alıcı dilerse teslimatın teslimat bölgesi dâhilinde istediği başka bir adrese gerçekleştirilmesini talep edebilir. Ancak gecikmenin 2 saati aşması durumunda Alıcı, en geç 1 yıl içerisinde dilediği bir günde kullanmak üzere o günkü teslimatı erteleyebilir.


Teslimat ve fatura adreslerinin farklı olması halinde Alıcı bu durumu Fedbox’a siparişi sırasında bildirmek durumundadır. Fatura, ilk teslimatta ürün paketi ile birlikte gönderilecektir.


Paketlerde ürün eksiği olması, paketin ezik veya ambalajların açık olması gibi herhangi bir sorunla karşılaşması halinde Alıcı, kuryeye mutlaka bu hususta tutanak tutturmakla yükümlüdür. Paketin tesliminden sonra fark edilebilen sorunlar, Alıcı tarafından aynı gün içinde en geç saat 18.00’e kadar Fedbox’ın 0212 2880212 veya 0553 6720212 Hizmet Hattına bildirmeli ve Alıcı kendi imkânlarıyla ya da müteakip gün gelen kurye ile sorunlu ürünü Fedbox mutfağına geri yollamalıdır. Bu gibi durumlarda yapılacak incelemede üründeki sorunun Fedbox’tan kaynaklandığının tespiti halinde, öncelikle imkân dâhilindeyse aynı gün yeni bir ürün paketi Alıcı’ya servis alanı dâhilinde dilediği bir adreste teslim edilecek, bunun mümkün olmaması durumunda ise, Alıcı, günlük paket hakkını 1 sene içerisinde dilediği herhangi bir günde kullanabilecektir.


Madde 6: Ürünlerin Muhafazası ve Tüketimi:

Fedbox ürünleri sağlıklı ve özel sağlık koşullarında, koruyucu katkı maddeleri kullanılmadan günlük taze gıdalar kullanılarak hazırlanıp bakteri oluşumunu minimuma indirmek amacı ile soğutularak paketlenir. Soğuk zincir ile teslim edilen Fedbox yemeklerinin teslimattan sonra soğuk zincirini korumak Alıcı’nın sorumluluğundadır. Alıcı ürün öğünlerini buzdolabında muhafaza etmek, talimatlarına uygun olarak ısıtmak ve teslim aldığı kutunun üzerinde yazan tarihte tüketmek durumundadır. Aksi takdirde ortaya çıkabilecek sorunlardan Fedbox sorumlu değildir.


Madde 7: Kullanımın Ertelenmesi, Hakkın Devri, Adres Değişikliği:

Gıda maddelerinin düzenli teslimatlar çerçevesinde Alıcı’nın konut veya işyerine götürülerek teslimine ilişkin olan bu sözleşmeden cayılması, hukuki düzenlemeler gereğince mümkün değildir.


Ancak Fedbox, Alıcı’nın satın aldığı paketin kullanımını erteleme talebine, en az 2 işgünü öncesinden haber vermesi ve en geç iş bu sözleşmenin olağan sona erme süresini takip eden 12 ay içinde kullanması şartıyla onay verebilir. Kullanımı Fedbox’ın onayıyla ertelenen paketlere devam edilebilmesi için Alıcı’nın talebini 2 iş günü öncesinden en geç saat 17.00’a kadar Fedbox’a bildirerek onay alması zorunludur.


Alıcı, en az bir iş günü öncesinde saat 14.00’a kadar bildirmesi halinde, Fedbox teslimat sınırları dâhilinde teslimat adresinde ve/veya teslim saatinde değişik yapabilir. Alıcı, en az iki işgünü öncesinden saat 14.00’a kadar yazılı olarak bildirerek satın aldığı paketin bakiyesini Fedbox dağıtım ağı kapsamında başkalarına devredebilir.


Alıcı bu gibi taleplerini, Fedbox Müşteri Hizmet Hattından telefon ile ya da www.fedbox.com.tr web sitesine kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapmak suretiyle elektronik ortamda yapacak ve onay alacaktır.


Alıcı, e-posta yolu ile ilettiği taleplerine 30 dk. içerisinde yanıt almaması halinde, e-postanın teknik bir aksaklıktan dolayı Fedbox’a ulaşmamış olması ihtimalinden ötürü, talebini Fedbox’ın 0212 2880212 veya 0553 6720212 Hizmet Hattından Müşteri Temsilcilerine iletmelidir. Fedbox teknik sebeplerle eline ulaşmayan Alıcı taleplerinin karşılanmasından sorumlu değildir.


Madde 8: Sözleşmenin Feshi:

Alıcı, ürünleri teslim almaktan imtina etmesi, sözleşmeden vazgeçmesi veya sözleşmeyi haklı nedeni olmaksızın tek yanlı olarak feshetmesi halinde almış olduğu paketler üzerinde kullanılmış şarta bağlı bir indirimi var ise, kullanmış olduğu günlerin bedeli belirlenmiş liste fiyatlarımıza göre tekrar hesaplanacak ve ödemiş olduğu tutar ile hesaplanan tutar arasındaki fark müşteriye yansıtılmak üzere belirlenecektir. Müşteri teslim almaktan vazgeçtiği/imtina ettiği veya sözleşmeyi tek yanlı olarak feshettiği için teslim edilmeyen ürünlerden üretim bandına girmemiş olanların bedelleri hesaplanacak; bu bedelden, önce varsa yukarı paragrafta anlatılan hesaplanan indirim farkı tutarı ve ardından %30 kesinti yapılarak kalan kısmı müşteriye iade edilecektir. Müşteri bu sözleşmeyi imzalayarak bu maddeyi şartsız ve koşulsuz baştan kabul etmektedir.


Alıcı’nın ürünleri teslim almaktan imtina etmesi, sözleşmeden vazgeçmesi veya sözleşmeyi tek yanlı olarak feshetmesi, Fedbox kaynaklı geçerli bir sebebe dayanıyorsa müşterinin indirimi bozulmamış sayılacak ve üretim bandına girmemiş kalan paketlerinin bedeli herhangi bir kesinti uygulanmadan müşteriye iade edilecektir. İptal talepleri müşteri tarafından henüz hiçbir paket üretim bandına girmeden yapılırsa, müşterinin iadesi %100 oranında herhangi bir kesinti yapılmadan ödenecektir.


Madde 11 Delil Anlaşması ve Yetkili Mahkeme

Bu sözleşmeden ve uygulanmasından kaynaklanabilecek uyuşmazlıkların hallinde Fedbox’ın bilgisayar, telefon, ses kaydı gibi manyetik ortamda olanlar dâhil elektronik kayıtları, ticari defter, belge ve kayıtları kesin delil oluşturur. İhtilafların çözümünde parasal sınırlar dâhilinde Tüketici Hakem Heyetleri, İstanbul Tüketici Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.

FEDBOX ALICI

sağlıklı

mutlu

zinde

enerjik

BİZİ TAKİP EDİN


Fedbox kampanyalar, tarifleri ve bilgilendirmeleri kaçırmamak için eposta listemize üye olabilirsiniz.
Gönder


© 2019 Fedbox. Tüm Hakları Saklıdır..